Červenec 2009

Moje malá úchylka;)))))))

7. července 2009 v 14:00 | Dendy-vendy |  O mně
Každej člověk je něčím zvláštní,je na něčem třeba závislý a to z každého činí jedinečného.

Jednorožci

6. července 2009 v 14:00 | Dendy-vendy |  Mýtická stvoření
Jednorožec.Pod tímto slovem si spousta lidí představí krásného bílého koně, rozevlátou hřívu, ocas a v neposlední řadě také stříbrně zářící roh vyčnívající z čela zvířete. Vzpřímený postoj a hrdě vztyčená hlava v nás probouzí odvěkou úctu k tomuto překrásnému a tajemnému tvorovi. Jiskřící oči vypovídají o vysoké inteligenci a veliké lásce.
Jedná se o bytosti s bílou srstí, postavou podobni koni. Údajně se vyskytují ve všech lesnatých oblastech severní Evropy. Jsou vybaveni léčivým rohem. Jejich mláďata se rodí se zlatou srstí a až v dospělosti se srst mění do stříbrna a pak do bíla. Styku s lidmi se jednorožec vyhýbá, má velmi hbité nohy, takže se dá těžko chytit. Jednorožci jsou díky své síle, odvaze a rychlosti považováni za božskou bytost.
Jeho existence je spojena mysticky s prostředím, ve kterém žije. jednorožec je pokládán podobně, jako dryáda za ochránce lesa, či stromů. Dotyk jeho magického rohu prý způsobuje očistu vody, či půdy.
Slovy Bohuslava Balbína: "Jednorožec je zvíře složené z několika tvorů, strašlivě řve, podobno jsouc tělem koni, co do noh slonu, co do ocasu vepři, co do hlavy jelenu, avšak mající místo parohů roh jeden dlouhý."
Co do magických vlastností lze hodnotit jednorožce, jako zvíře těmito schopnostmi přímo oplývající. Kromě surového využití rohu, žíní, krve a slz, které bylo zmiňováno, je nutno pohovořit i o dalších daleko zajímavějších vlastnostech. Jednorožec jest bestie značně odolná vůči působení veškeré magie. Tato vlastnost jest zapříčiněna schopností jednorožců jakýmsi přirozeným instinktem pronikati do jiných rovin reality a úspěšně se tak vyhýbati působení kouzel. O praktické využití této vlastnosti, např. při přepravě praktikujících čarodějů se vedou mezi odbornou veřejností rozsáhlé diskuze.
Jejich roh, zářící zázračná zbraň na čele, je činí neporazitelnými a můžou být poraženi pouze lstí. K tomu je potřeba panny, která se pošle procházet se do oblasti, v níž se jednorožci pohybují. Jakmile ji jednorožec zpozoruje, lehne si pokojně k ní, položí si hlavu do jejího klína a klidně usne. Takto může být snadno přemožen.
Jednorožec se stal symbolem čistoty a vyobrazením archanděla Gabriela při lovu na jednorožce-jak je možno vidět na mnoha kobercích a miniaturách-symbolem Mariina neposkvrněného početí Kristova. Jako figura představuje také Kristus sám toho Nejčistšího z Čistých.
Vynikající smyslová výbava v případě čichu může být i vysvětlením pro podivné chování, kdy jednorožec, který uniká při sebemenším náznaku přítomnosti člověka, v případě čisté panny (virgo intacta), bez zábran vyhledává blízký kontakt. Zdá se že pachová stopa dotyčné je zde velmi podobna pachové stopě samice jednorožce v říji. Bohužel nelze pro plachost těchto tvorů tuto ideu potvrdit praktickým výzkumem.

Ovečka pro štestí

5. července 2009 v 14:00 | Dendy-vendy |  Řetězáky,atd. ...
Našla jsem úúpa roztomilou ovendu.Já osobně na řetězáky úplně kašlu,to radím i vám ostatním,co každej řetězák posílaj dál,protože se bojí,že je někdo zabije.Kdyby to byla pravda,jsem už nejmíň po 7.mrtvá;)

Do deseti minut,po tom,co si toto čteš,si ji dej na blog.Přinese ti štěstí a tvůj blog bude mít vysokou návštěvnost.Pkud to neuděláš,tak budeš mít smůlu,ty i tvůj blog a nikdo na něj už nevstoupí!
P.S.:Nemusíte si ji tam dávat,chci jen ukázat,jak moooc je rozkošná;)

Optické klamy a iluze

4. července 2009 v 14:00 | Dendy-vendy |  Vše ostatní
Optické klamy a iluze jsou tu od toho,abychom si z nich lámali hlavy a aby se nám zavařili mozky nebo v nás vytvořili představu,která vlastěn není pravda.Vsadím se,že se každý s nějakým optickým klamem už setkal,ovšem přidávám sem vám nějaké nalezené tady.
Kolik odlišných tváří vidíš?
Já vidím tři.
Hamlet hrající něco na Ofélii?
Neba ta lebka?
Co vidíš na tomto obrázku?
Ženu před zrcadlem nebo lebku?
Co vidíš tady...?
Jsem si jistej jako muška, že indiána z profilu. Ale taky možná záda eskymáka. Že by zvonil u dveří iglu?
Dva na sebe se dívající obličeje...
... nebo pouze jeden obličej za svícnem?
Pohárek?
Nebo dvě tváře?
Vidíš lebku?
Samozemře, že ano... ;-)


Co vidíš na obrázku?
Někdo vidí kachnu dívající se doleva, jiní zase zajíce koukajícího doprava
Tenhle starý obal od sirek ukazuje 12 slonů.
Proč je ale vidět jenom 6 hlav? (kromě toho slona uprostřed.)

Máš depku?Nudíš se?

2. července 2009 v 14:00 | Dendy-vendy |  Vše ostatní
Máš deperesi z toho pitomýho počasí?Jo?Nudíš se?Tak to je snadná pomoc!Podívej se sem,pak taky sem,určo i sem,když budeš chtít tak taky sem.Přečti si některou z povídek a bav se!
A taky zkus přetáhnout V k e.Napište,komu se to podaří;)
Vyser se na lidi,co tě štvou a ponoř se spolu s povídkami do světa fantazie

No není můj pes best?

1. července 2009 v 14:00 | Dendy-vendy |  O mně
Určitě jste již viděla fotky mého psího kamaráda Jacka,jak si čte Svět koní.Rozhodla jsem se,že vám sem napíšu nějaké jeh údaje a taky vám sem dám plno jeho fotešek.Klikněte na Celý článek;)