Nový školní rok

25. června 2009 v 20:27 | Dendy-vendy |  *Nacvičená hra*
Nějak jsem začala psát první kapitolku Hry,takže už ji tadyk máte.Snad se vám bude líbit,prosím okomentujte,budu moc ráda.Chci jenom podotknout,že to nebude žádné dobrodružství,ale jenom takové každodení problémy čarodějů a čarodějek.

Lily Evansová a její dvě kamarádky Shakir s Gabin vystoupily z Bradavického expresu,který jako každý rok zastavil na nádraží v Prasinkách.Venku je čekal Hagrid a jeho věrný pes Tesák.Tem jakmile uviděl svoji kamarádku Gabin,hned se k ní rozběhl a poslintal jí celý hábit.
"Ale Tesáku",smála se Gabin a jednou rukou si z hábitu snažila smít Tesákovi sliny a druhou se jej snažila zadržet,protože by ještě určitě rád v olizování své přítelkyně-,kterou dlouho neviděl-pokračoval.
"Tesáku!"ozval se Hagrid a zamával petrolejovou lampou,aby lépe viděl.Tesák se naposled s Gabin rozloučil pohledem a pak poslušně doklusal ke svému pánovi,přičemž málem srazil k zemi tři prvňáčky.
"Pojďte za mnou a omluvte ho,nikdy se neuměl chovat",řekl Hagrid k prvňáčkům a rukou je vybídl,aby šli za ním.Ti spokojeně přiklusali a Hagrid ještě mrkl na Lily,Shakir a Gabin.Pak se ztratil ve tmě.

"Poďte kluci,ať se tam eště dneska dostanem",řekl James Potter,který jako obvykle cestoval se svými dvěma kamarády-Siriusem a Remusem.Za nimi klopýtal malý a poměrně tlustý chlapec.Držel se u Jamese,Siriuse a Remuse a neustále byl u nich.
"Pohni Péťo!"ozval se Siriusuv hlas.Málokdy se stávalo,že na Petera někdo z party vůbec promluvil,proto teď Peter Petigrew skoro běžel.
"Tady je jeden kočár volnej",křikl Sirius a už už se chystal do kočáru nasednout,když mu do cesty stoupla docela vysoká a štíhlá dívka s hnědými vlasy,které jí sahaly po ramena a neposlušně jí poletovaly v rytmu větru.
"No to teda není",rozkřikla se na něj.
"Ale je!"
"Ne,není!!"
"Jo,je!"
"A není pro tebe moc velkej?"zeptal se s předstíranou vážností Remus Lupin a zkoumavě si dívku prohlédl.Znal ji,ale nevěděl od kud.
"Pro ni samotnou možná jo,ale pro nás všechny ne",uslyšeli Pobertové za zády a otočili se.Stály tam dvě dívky v jejich věku.Jedna měla blond vlasy svázané do culíků a druhá měla docela dlouhé a zrzavé vlasy.Tuhle James Potter hnedka poznal.Šlo o Lilian Evansovou,kterou nemohl vystát.Přišla mu šíleně namyšlená a navíc jí všechno ve škole šlo.
"Ajéje,slečna Evansová a její babinec",konstatoval s notnou dávkou sarkasmu v hlase, "tak to jim musíme kočár přenechat."
"Díky Pottere",řekla a byla stejně jízlivá jako před chvíli Potter.Pak kolem něj provokativně prošla a spolu se svými kamarádkami nasedla.Kočár se pak rozjel směrem k Bradavicím.
Pobertové pak ještě chvíli čekali a nakonec se vecpali do kočáru spolu s nějakými dalšími studenty.

Když konečně dorazili poslední opozdilci,dveře se zavřely a sbor začal zpívat.Pak následovalo zařazování prvňáčků do koleje.Lily vzpomínala na ty časy,kdy taky seděla na židličce přede všemi a měla na hlavě moudrý klobouk,který ji ihned poslal do Nebelvíru.Za Nebelvír byla moc ráda,kdyby sem ovšem nechodil James Potter a Sirius Black.Ti dva nejnafoukanější magoři na světě,jak jim spolu s kamarádkami Lily říkaly.
Pak započala večeře.Studenti do sebe cpali jedno sousto za druhým,až nakonec nezbylo na stolech téměř nic.Nakonec se studenti odebrali do svých kluboven,kde začali horlivě diskutovat o tom,co tento školní rok přinese za překvapení.

Otvor kterým se vcházelo do klubovny se otevřel a dovnitř vešly tři dívky a hlasitě o něčem diskutovali a smály se.Všichni studenti se na ně otočili,protože jejich hlasy se přeslechnout nedaly.Dívky byly ovšem rády středem pozornosti,proto na hlasitosti nějak neubraly.Nakonec se uvelebily v křeslech.Teď už se ztišily,a tak studenti pokračovali ve svých debatách.
To se dveře Buclaté dámy otevřely nanovo a dovnitř vešly tři vysocí kluci.Dva z nich měli vypracovanou postavu,ten třetí už tolik ne.Taky o něčem debatovali,ale už ne tolik hlasitě.Spatřili pak trojici dívek sedících v křeslech a jeden z nich obrátil oči v sloup.Byl to James,který kráčel v čele skupiny.
"Ježiši Kriste",zamumlal si pro sebe a vybočil ze své plánované cesty ke chlapeckým ložnicím.Vešel dovnitř,tam se spokojeně rozvalil na posteli svého kamaráda Siriuse.
"Hele,kámo,vypal!"uslyšel James a než stačil zareagovat,přistál mu na hlavě polštář.To započala nová válka.Polštáře létaly vzduchem stejně jako peří,které z nich padalo.Pobertové se ovšem velice dobře bavili.Nakonec se stal cílem Peter,který se doteď ládoval sušenkami.
"Přihraj Tichošlápku!"křikl James,který stál těsně vedle Petera.Sirius na nic nečekal a hned po Potterovi hodil jedním z mnoha polštářů.James jím hned pleskl Petigrewa přes hlavu. Ten zavrávoral a spadl na postel.
Dveře od chlapecké ložnice se otevřely a dovnitř vešel jeden z profesorů.
"Ajéje",sykl Remus.Snažil se,aby to profesor neslyšel,ovšem marně.
"Ano pane Lupine,ajéje",řekl mu profesor a šlehl po nich popuzeným pohledem.
"Ukliďte to",přikázal a otočil se na pod patku.Pak za ním práskly dveře.
Venku uslyšeli Pobertové chechtající se hlásky.James šel otevřít dveře,kde spatřil tři dívky,jak se skoro válejí po zemi smíchy.
"Grr..",zařehtal James a zase dveře zavřel.

"Viděly jsem ten jeho výraz?"zeptala se Shakir,která seděla na posteli v dívčí ložnici a ještě pořád si jí se rty pohrával úsměv.
"Jo,jasně Shak,kdo by si toho nevšiml?"odpověděla jí ledabyle Lily.
"No,ale není třeba zapírat,že i když se Potter mračí,je vážně sexy",řekla zasněně Gabin.Lily obrátila oči v sloup: "Panebože,Gab,kdy s tím skončíš?"
Pak se všechny dívky uložily ke spánku.Dlouho však nemohly usnout,pořád jim vrtaly hlavou různé myšlenky a nápady.Pak přece jen usnuly.

"VSÁVAT!"křikla Gabin na své dvě spící kamarádky,které jako na povel zároveň spadly z postele a navíc ještě k tomu na sebe.
"Co blbneš,Gabin?!"řekla jí Lily a mnula si naražené pozadí.
"NIKDY mi neříkej Gabin",procedila mezi zuby Gabin.
"Tak jo,ale teď si zabírám koupelnu!"vykřikla z nenadání Lily a rozběhla se ke koupelně a zabouchla za sebou dveřmi.

Po půl hodině dívky vyšly z ložnice namalované a upravené,oblečené v hábitech.Na (ne)štěstí si vybraly stejnou dobu,jako čtyři chlapci,kteří vyšli z ložnic naproti.
"Beztak maj tu přepadovku na svědomí ony",řekl Remus Lupin,přezdívaný jako Náměsíčník.
"Taky si myslím,Náměsíčníku",přitakal Peter Petigrew.
"A hele,nádhery přišly",konstatoval James Potter,když uviděl skupinku tří dívek.
"Mluvíš o sobě,Dvanácteráku?"zeptala se Lily,jakoby nevěděla,koho tím myslí.Oslovení "Dvanácteráku"řekla s tak velkou pohrdavostí v hlase,že měl teď James co dělat,aby ji na místě neproměnil v ropuchu.Navíc ho štvalo,že vlastně vůbec neví,proč si přezdívá Dvanácterák.Stejně tak nevěděla,proč je Lupin Náměsíčník,Black Tichošlápek a Petigrew Červíček.Myslela si,že jsou to jenom přezdívky,které si dali,aby byli zajímavější.Ale tyto přezdívky,měly svůj důvod.
"Nedělej,že nevíš, o kom mluvim,Evansová"řekl jí na to Potter a mile se na ni usmál,což Lily vytočilo do nepříčetnosti
"Jak si dovoluješ,mě nazývat jménem?"řvala na něj teď Lily a její obličej nabíral rudou barvu.
"Ale copak,Lilinka se nám naštvala?"řekl zase mile James.
"Ty!"křikla na něj Lily a už si chtěla vytáhnout hůlku,pronést zaklínadlo Win Gadium Levijosa,aby se Potter začal vznášet,ale Shakir ji včas zadržela.
"On za to nestojí"řekla a chytla ji za rameno.Pak kamarádku odtáhla na hodinu obrany proti Černé Magii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly-SB Lilly-SB | 26. června 2009 v 21:33 | Reagovat

super, moc zajímavej nápad! to jak se nesnáší je taková sranda!!  :-D

2 Lilly Lilly | Web | 26. června 2009 v 21:35 | Reagovat

super, moc zajímavej nápad! to jak se nesnáší je taková sranda!!  

3 Karol Karol | Web | 3. srpna 2009 v 13:28 | Reagovat

Super začátek. Těším se na další kapitolku:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama